پشتیبانی:

۰۲۱-۴۶۱۴۴۸۰۶

آدرس فروشگاه:

تهران، پونک جنوبی

 

وبلاگ

هشدار انجمن متخصصین پوست ایران درباره تبلیغات دروغ داروی مو

تبلیغات دروغ داروی مو
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

به گزارش ایران آنلاین و به نقل از وبسایت گل افشان انجمن متخصصین پوست ایران بدینوسیله گمراه کردن هموطنان با برنامه‌ها و حرکات منسجم و شیوه‌های مختلف تبلیغاتی  را اقدامی ناپسند می‌داند. این انجمن ضمن هشدار به هموطنان در عدم فریب خوردن اینگونه ادعاها نکاتی را اعلام می‌دارد.

افراد می‌توانند برای دریافت هر گونه پاسخ علمی و منطقی به ابهامات خود در خصوص محصولات، تجهیزات و درمان‌های مرتبط با مشکلات پوست، مو، زیبایی و امراض مربوطه از طریق اعضا انجمن متخصصین پوست ایران(پزشکان متخصص پوست مستقر در مطب‌ها) و یا بخش‌های درمانی و گروه‌های تخصصی پوست مستقر در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و بیمارستان‌ها به اطمینان قطعی برسند.

گول تبلیغات داروی مو را نخورید

 

تبلیغات دروغ داروی مو

به اعتقاد متخصصین عضو این انجمن، رفع معجزه‌آسای ریزش مو و درمان طاسی در مدت چند هفته یا چند ماه امکان‌پذیر نیست. رفع سفیدی موها و بازگشت رنگ مو به حالت اول در کمترین زمان نیز کاملا کذب است. به‌طوری‌که چنین محصولی تاکنون تولید، ابداع یا اختراع نشده است. لذا با توجه به علل فیزیولوژیک و توارثی ریزش مو و سفید شدن مو چنین ادعایی پایه علمی ندارد.

در مواردی که وزارت بهداشت فرمولاسیون یک دارو و مواد موثر در آن را تایید می‌کند، نکاتی وجود دارد. به‌طوری‌که این تاییدیه نباید به‌عنوان مجوز و مبنای تبلیغات گسترده و گزاف در خصوص اثربخشی قطعی محصولات قلمداد گردد.

هشدار دیگر در مورد تبلیغات پیرامون برخی فرآورده‌ها و تجهیزات زیبایی یا درمانی پوست، مو و جوانسازی است. تبلیغاتی که با مضمون کرم‌های ضد جوش یا ضد چروک، تجهیزات پاکسازی و جوانسازی پوست در کشور منتشر می‌شوند. این تبلیغات متاسفانه توسط افراد غیر پزشک و غیر متخصص مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌گونه‌ای که مبادی ورودی و کیفیت اثربخشی آن‌ها مورد تایید نیست و حتی  می‌توانند پیامدهای زیانبار برای سلامت و پوست درکنار تحمیل هزینه‌های فروان بر هموطنان به همراه داشته باشند.

 

تبلیغات دروغ داروی مو

پلاسما درمانی؛ دروغی محض!

یکی دیگر از تخلفاتی که به تازگی در فضای مجازی توسط افراد غیرپزشک و آرایشگاه‌ها می‌بینیم، انجام پلاسما درمانی است. این درمان با ادعای رفع چین و چروک‌های عمیق صورت، کوچک کردن بینی و … انجام می‌شود. به‌طوری‌که طبق شواهد عینی، عوارض و پیامدهای ناگواری برای هموطنان ایجاد کرده است. استفاده از دستگاه‌های غیر جراحی غیراستاندارد و تزریق آنزیم هیالورونیداز به عنوان تکنیک‌های جدید برای کوچک کردن بینی نیز در فضای مجازی تبلیغات گسترده‌ای پیدا کرده است. در همین راستا انجمن متخصصین پوست ایران نسبت به غیر علمی بودن و  عوارض و پیامدهای ناگوار آن هشدار می‌دهد.

انجمن متخصصین پوست ایران ضمن بیان اینکه پرداختن به امور زیبایی نیاز مبرم طبی نیست ولی تقاضای غیر قابل انکار است، تاکید می‌کند: کلیه داروها و تجهیزات مورد استفاده در کشور باید مورد تایید مراجع قانونی باشد. امور مرتبط و خدمات لازم با نوع نیازمندی نیز باید توسط افراد مجاز، پزشکان و متخصصین مربوطه انجام گیرد.

انجمن متخصصین پوست ایران ضمن همکاری با دستگاه‌های مسئول به منظور تنویر افکار عمومی، آمادگی لازم را جهت اطلاع‌رسانی علمی و صحیح و پاسخ به سوالات مرتبط در این موارد اعلام می‌دارد.

هشدار انجمن متخصصین پوست ایران درباره تبلیغات دروغ داروی مو

فهرست مطالب

[vc_row full_width="stretch_row" css=".vc_custom_1493881945773{margin-bottom: -40px !important;background-color: #f9f9f9 !important;}"][vc_column css=".vc_custom_1488538101973{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}"][woodmart_brands orderby="" order="" hover="alt" style="carousel" per_row="7" hide_pagination_control="yes" hide_prev_next_buttons="yes" wrap="yes" ids=""][/vc_column][/vc_row]
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید هستید.