پشتیبانی:

۰۲۱-۴۶۱۴۴۸۰۶

آدرس فروشگاه:

تهران، پونک جنوبی

 

وبلاگ

بوتاکس چیست؟ | بوتاکس چقدر ماندگاری دارد ؟

تزریق بوتاکس
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در زمینه تزریق بوتاکس، تزریق بوتاکس پیشانی، تزریق بوتاکس زیر بغل، تزریق بوتاکس برای میگرن، تزریق بوتاکس در کف سر و ماندگاری آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر بخواهیم توضیح کوتاهی در رابطه با بوتاکس خدمت شما عزیزان ارائه دهیم، باید بگوییم که این ماده که نام آن سم بوتولیسم می باشد، زمانی که به نقاط مشخصی از صورت یا سر تزریق می شود قعالیت ماهیچه ها  و عضلات را در آن قسمت را کاهش خواهد داد. به همین منظور چین و چروک های صورت، که معمولاً در نقاط مشخصی مثل پیشانی یا دور چشم ایجاد می شود و نتیجه فعالیت بالای ماهیچه های صورت در آن قسمت می باشد، به واسطه انجام این امر کاملاً رفع خواهند شد و تا حد چشمگیری کاهش پیدا خواهند کرد.

تزریق بوتاکس پیشانی

در این بخش از مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در زمینه تزریق بوتاکس پیشانی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. پیشانی یکی از اجزای صورت به حساب می آید که در نگاه اول همانند سایر اجزای صورت نظر مخاطب را جلب می کند. به همین منظور آثار چین و چروک می تواند بر سن و زیبایی فرد تاثیر داشته باشد.

این چین و چروک های صورت حاصل فعالیت بالای ماهیچه های اجزایی مانند پیشانی هستند که با تزریق بوتاکس پیشانی می توان آن را به صورت کامل رفع نمود. اما این روش همیشه جنبه زیبایی ندارد و در موادری نیز مصارف پزشکی دارد. به عنوان مثال تزریق بوتاکس برای میگرن می تواند تاثیر گذار باشد و تا حد قابل توجهی آن را کاهش دهد. از این رو بسیاری از پزشکان در این زمینه این نوع روش را پیشنهاد می دهند. چرا که از نظر پزشکی فواید آن ثابت شده است.

ماندگاری بوتاکس

نکته ای که در رابطه با تزریق بوتاکس پیشانی باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از مدتی تاثیرات این ماده از بین خواهد رفت. این اتفاق معمولاً در بازه زمانی 6 الی 12 ماهه می افتد. ناگفته نماند که در هر ناحیه مدت زمان ماندگاری متفاوت می باشد، که بسته به میزان فعالیت عضلات آن قسمت می باشد. به عنوان مثال تزریق بوتاکس پیشانی ممکن است 8 ماه بیشتر دوام نیاورد. اما این عدد نیز به خود فرد بستگی خواهد داشت که چه میزان فعالیت در آن ناحیه از صورت خود داشته باشد.

اما توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس قابل تجدید است. حتی در صورتی که تجدید هم نشود هیچ نوع مشکلی برای پوست صورت فرد به همراه نخواهد داشت. بعضی از افراد بر این باورند که تزریق سم بوتولیسم و تجدید نکردن آن می تواند زیان های غیر قابل جبرانی برای فرد به دنبال داشته باشد. این موضوع را نه می توان تایید کرد و نه تکذیب، چرا که ممکن است از مواد مناسب و افراد با تجربه جهت تزریق بوتاکس استفاده نشود. در این صورت ممکن است مشکلاتی برای فرد در این زمینه رخ دهد. اما جا دارد که به این نکته نیز اشاره کنیم که در صورتی که تزریق این سم به پیشانی یا به صورت کلی تزریق بوتاکس درست انجام شود عوارضی که بعد از به اتمام رسیدن دوره آن برای فرد ایجاد می شود بسیار ناچیز خواهد بود.

عوامل موثر در ماندگاری بوتاکس

عوامل مختلفی بعد از تزریق بوتاکس در امر ماندگاری آن دخیل هستند که در ادامه به بخشی از آن‌ها به صورت مختصر و مفید اشاره خواهیم داشت. همانطور که در پاراگراف های قبل به آن اشاره کردیم به طور معمول بوتاکس 6 الی 12 ماه ماندگاری خواهد داشت. اما این امر به این منظور نیست که برای تمامی افراد این مدت زمان یکسان باشد. عواملی نظیر جنس پوست، عضلات، ضخامت عضله ها، نگهداری درست در برابر عوامل خارجی و ناحیه تزریق در ماندگاری بوتاکس تاثیر دارند. از این رو نمی توان تنها نوع بوتاکس و متخصصی که این عمل را انجام می دهد را در ماندگاری بوتاکس دخیل دانست.

جنس پوست یکی از فاکتور های مهم در رابطه با تزریق سم بوتولیسم و ماندگاری آن محسوب می شود. عوامل دیگری نظیر ضخامت عضله ها و ماهیجه های صورت نیز در این امر بی تاثیر نمی باشند. در رابطه با ضخامت عضلات صورت باید بدانید که هر چه ضخامت بالاتر باشد تاثیر ماندگاری بوتاکس نیز کمتر خواهد شد. در صورتی که فرد تمایل به ماندگاری بیشتر داشته باشد باید مقداری بیشتری بوتاکس به ناحیه مورد نظر تزریق شود و این امر به هیچ عنوان از نظر پزشکی توصیه نمی شود.

تزریق بوتاکس بیش از حد معمول می تواند تاثیرات جبران ناپذیر یا حداقل صدماتی را متوجه عضله های ناحیه مورد نظر کند. در بعضی از موارد تزریق بیش از حد بوتاکس خطراتی نظیر فلج شدن عضله صورت و آسیب رسیدن به بافت عضله را به همراه داشته است.

 

تزریق بوتاکس از چه سنی مناسب است؟

این سوال بسیاری از افرادی است که قصد انجام این کار را دارند. اما در حال تحقیق کردن هستند تا بتوانند با خیالی آسوده اقدام به انجام بوتاکس کنند. معمولاً دختران و زنان از سن 18 سالگی اقدام به تزریق سم بوتولیسم به شکل پیشگرانه یا حتی درمانی خواهند کرد. اما اول باید نوع عضلات صورت و به طور کلی پوست صورت خود را کامل بشناسید و بعد اقدام به انجام این کار کنید.

به عنوان مثال خانم های 20 سال به بالا با توجه به سنی که در آن قرار گرفته اند تحرکات صورتشان کمی بالا تر است و شاید متوجه شوند که میمیک صورتشان هنگام حرف زدن، خندیدن، تعجب کردن و … ممکن است بعث شود. اما این نوع چین و چروک ها حاصل حرکات صورت است و به صورت دائم همراه شما نخواهد بود.

معمولاً خانم‌هایی که دچار پیری زودرس صورت شده‌اند نیازمند بوتاکس خواهند بود. ناگفته نماند که آن دسته از خانم‌هایی که دچار آفتاب سوختگی نیز شده‌اند جهت بازیابی زیبایی آسیب دیده خود نیازمند این کار خواهند بود. در نتیجه  در رابطه با این سوال رایج در بین خانم ها یعنی تزریق بوتاکس از چه سنی شروع می شود باید بگوییم که انجام این کار در سنین پایین ممکن است فرد را دچار ضعف عضلانی کند. امری که باعث می‌شود تا عضلات کارایی لازم را حتی بعد از یک بار تزریق و از بین رفتن اثر خود تا مدت ها نداشته باشند.

تزریق سم بوتولیسم در کف سر

یکی از مزایا و امتیازاتی که تزریق بوتاکس در کف سر برای فرد به همراه خواهد داشت جلوگیری از تعریق بیش از حد می باشد. بعضی از افرادی که با تعریق بسیار بالا در ناحیه کف سر خود مواجه هستند و از این بابت ناراضی می باشند می توانند با استفاده از بوتاکس این مشکل را حل کنند.

لازم به ذکر است که این روش تنها به تاییدیه متخصصین این امر رسیده است و تمامی نتایجی که در این زمینه به دست آمده است به صورت تجربی بوده است. لذا هنوز به تایید سازمان بهداشت جهانی نرسیده است. در واقع با تزریق بوتاکس در کف سر ارتباط میان اعصاب و غده های تعریق قطع و همین مسئله باعث می شود تا به طور متوسط از 6 الی 12 ماه تعریق بالای کف سر فرد با کاهشی چشمگیر همراه باشد.

تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل برای افرادی که با تعریق بیش از حد مواجه هستند بسیار مناسب می باشد. این امر یکی از درمان های مناسب و مورد تایید پزشکان متخصص در این زمینه می باشد. در واقع دکتر متخصص زمانی برای افراد تزریق بوتاکس زیر بغل را پیشنهاد می‌دهد که فرد با تعریق بسیار بالا در ناحیه زیر بغل همراه باشد. به طوری که قرص های مخصوص در رابطه با حل این مشکل بر روی فرد تاثیر نداشته باشد. در این صورت دکتر تزریق بوتاکس زیر بغل را برای بیمار تجویز خواهد کرد.

تزریق سم بوتولیسم در زیر بغل همانند تزریق بوتاکس در کف سر ارتباط بین اعصاب و غدد تعریق را قطع می کند. همین امر باعث می شود تا فرد به صورت خودکار تعریق نداشته باشد. به طور معمول زمانی که دمای بدن بالا می رود یکی از راه هایی که بدن خود را به صورت خودکار خنک می کند و دمای خود را پایین می آورد تعریق می باشد. تعریق نیز با ارتباط بین اعصاب و غدد تعریق ایجاد خواهد شد. لذا در صورتی که این ارتباط قطع شود دیگر تعریقی در کار نخواهد بود و جلوگیری از این امر تنها با تزریق بوتاکس صورت خواهد پذیرفت.

تزریق بوتاکس برای میگرن

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم تزریق کردن سم بوتولیسم تنها مصارف زیبایی ندارد و جهت مصارف پزشکی نیز استفاده می شود. تزریق این سم برای میگرن یکی از مصارف پزشکی بوتاکس می باشد. در ابتدا بسیاری از متخصصین بر این باور بودند که مکانیزم تزریق بوتاکس برای میگرن به این شکل است که از درگیری عضلات جلوگیری خواهد کرد. به گونه‌ای که با شل کردن آن‌ها از دردهای ناشی از سردردهای مزمن جلوگیری می‌کند.

اما بعدها متوجه شدند که تزریق بوتاکس برای میگرن در واقع با قطع کردن سیگنال های عصبی برای شما این امکان را فراهم خواهد کرد. در چنین شرایطی سیگنال های درد از طریق اعصاب با توجه به قطع بودن ارتباط اعصاب از آن نقطه مشخص  به نخاع نمی‌رسد و باعث می‌شود تا فرد درد بسیار کمتری حس کند.

سخن پایانی

در پایان لازم است بگوییم که تزریق بوتاکس خطرناک نیست و  عوارض زیان باری به همراه ندارد. اما نکاتی را باید در رابطه با آن بدانید و رعایت کنید. در این مقاله سعی کردیم تا آنچه که در این رابطه باید بدانید را خدمتتان ارائه دهیم. به طوری که ابتدا به تزریق سم بوتولیسم در سنین پایین اشاره کردیم و اطلاعاتی را در این زمینه عرض کردیم. توجه داشته باشید که برای انجام این کار حتما باید به سراغ متخصصین با تجربه بروید. در غیر این صورت ممکن است نتایج ناگواری برای سلامتی شما رخ دهد. ممنونیم که گل افشان را برای بالا بردن سطح آگاهی خود انتخاب کردید.

بوتاکس چیست؟ | بوتاکس چقدر ماندگاری دارد ؟

فهرست مطالب

[vc_row full_width="stretch_row" css=".vc_custom_1493881945773{margin-bottom: -40px !important;background-color: #f9f9f9 !important;}"][vc_column css=".vc_custom_1488538101973{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}"][woodmart_brands orderby="" order="" hover="alt" style="carousel" per_row="7" hide_pagination_control="yes" hide_prev_next_buttons="yes" wrap="yes" ids=""][/vc_column][/vc_row]
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید هستید.