اینستاگرام مشاوره رایگان

چطور دستان زیبا داشته باشیم

دسته بندی :دانستنی ها 14 فروردین 1400 2588

چطور دستان زیبا داشته باشیم

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با یکی از سوالات رایج در حوزه زیبایی و مراقبت پوست مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سوالی مشترک و رایجی که معمولاً برای بسیاری از افراد پیش می آید این سوال است که چطور دستان زیبا داشته باشیم، پیرامون این مطلب نکاتی در این رابطه وجود دارد که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت، مطالبی نظیر رفع خشکی، ماساژ، ناخن های مرتب، تغذیه مناسب، تزریق چربی، لیزر، استفاده از ضد آفتاب و … مواردی که به آنها اشاره شد بی تاثیر در داشتن دستانی زیبا نبوده و از این رو همانطور که اشاره شد به تک تک این موارد خواهیم پرداخت و توضیحاتی در این رابطه خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

تزریق چربی

همانطور که مستحضر هستید مراقبت از پوست و … نقش بسیار موثری در رابطه با ظاهر شما دارد، دستان نیز در ظاهر شما بی تاثیر نبوده و نقش بسزایی در ظاهر شما خواهند داشت. تزریق چربی می تواند جواب این سوال یعنی چطور دستان زیبا داشته باشیم باشد، در واقع با بالا رفتن سن یا لاغر شدن بیش از حد دست ها شروع به لاغر شدن خواهند کرد و رگ های زیر پوست و استخوان های دست ها نمایان خواهند شد. لاغر شدن دست ها و از بین رفتن چربی زیر پوست دست ها باعث می شود تا ظاهر دستان شما دچار مشکل شده و بعضاً در برخی از موارد باعث شود تا لک های قهوه و تیره نیز بر روی پوست ایجاد شود. تزریق چربی همانطور که اشاره شد می تواند از بروز این عوامل و مشکلات جلوگیری کرده و زیبایی دستان شما را دو مرتبه برگردانده و باعث شود تا پوست دست به زیبایی و جوانی سابق خود برگردد. تزریق چربی یکی دیگر از ویژگی های مثبتی که دارد وادار کردن پوست به انجام کلاژن سازی می باشد. در واقع با تزریق چربی به دستان شرایطی ایجاد خواهد شد تا تولید کلاژن در دستان از سر گرفته شود و طراوت و شادابی به پوست شما بازگردد.

 

 

مزایای تزریق چربی

اگر بخواهیم از مزایای تزریق چربی مطالبی خدمت شما عزیزان عرض کنیم می توان به بی خطر بودن و ایمن بودن این شیوه اشاره کرد. در واقع تزریق چربی به دستان فرد با توجه به این که از خود بدن شخص می باشد هیچ خطر یا مشکلی را به همراه نخواهد داشت و ضمن این ویژگی های مثبت ماندگاری خوب و بلند مدتی را نیز به همراه خواهد داشت. تزریق چربی به زیبا شدن دستان کمک شایانی خواهد کرد و ظاهر استخوانی و رگ های برجسته دستان را که از زیر پوست فرد مشخص است را برطرف خواهد کرد. نکته ای که در رابطه با ماندگاری و تاثیر گذاری روش تزریق چربی باید به آن اشاره کنیم این است که فرد باید نکات و آداب نگهداری را و مراقبت های لازم را بعد از تزریق را به دقت رعایت کند چرا که بعد از تزریق چربی دست ها بلافاصله متورم و کبود خواهند شد. برای از بین بردن آثار کبودی و تورم که در دستان ظاهر می شود دکتر متخصص دارو های مخصوصی را برای شما تجویز خواهد کرد و مراقبت هایی نیز برای شما مشخص می کند که با انجام این مراقبت ها همانطور که اشاره شد و با مصرف دارو هایی که تجویز شده است می توانید این عوارض اجتناب ناپذیر را تا حد قابل قبولی برطرف کنید.

 

معایب تزریق چربی

تزریق چربی نیز همانند سایر عمل های زیبایی عوارض یا بهتر بگوییم معایبی را برای فرد به همراه دارد از این رو در این بخش از مقاله قصد داریم تا به چند مورد از این معایب اشاره داشته باشیم تا ضمن کسب آگاهی کامل نسبت به این نوع عمل جوانسازی پوست یا زیبایی برای دستان خود شرایط را به خوبی بسنجید و در صورت قبول این عوارض یا معایب اقدام به تزریق چربی کنید. ناگفته نماند در صورتی عوارضی که به آنها اشاره خواهیم کرد برای فرد پیش می آید که عمل به شکل درست خود انجام نشده باشد. اما معایب تزریق چربی برای جوانسازی پوست دست، در صورتی که عمل به شکل و شیوه درست اصولی انجام نشود امکان عفونت و بروز مشکلاتی از این دست وجود داشته و از این رو باید تحقیقات لازم را در رابطه با دکتر متخصص خود انجام دهید. یکی دیگر از معایبی که ممکن است برای فرد بعد از تزریق پیش بیاید ایجاد ظاهری نامناسب در پشت دستان فرد می باشد. با تزریق نامناسب و غیر اصولی ممکن است پشت دست ها حالت پشته پشته گرفته و اگر بخواهیم ساده تر بگوییم در برخی از مناطق با تجمع بیشتر چربی مواجه شوید و چربی های موجود در پشت دستان بعد از تزریق به صورت یکسان پخش نشده باشد. یکی دیگر از مواردی که می تواند نشان دهنده یک تزریق غیر اصولی و نادرست باشد جذب شدن چربی بعد از گذشت مدتی کوتاه از تزریق می باشد. عملی موفق و درست محسوب می شود که در آن فرد تا 5 الی 6 ماه چربی های تزریق شده را حفظ کرده باشد و کوچکترین اتفاقی برای آن نیافتاده باشد.

چگونگی تزریق چربی

تزریق چربی همانطور که در بخش های بالایی نیز به آن اشاره ای کوتاه داشتیم از چربی خود بدن تامین می شود و چربی که با استفاده از روش لیپوساکشن از برخی از نقاط مشخص در بدن استخراج می شود را با استفاده از اعمالی خاص آماده برای تزریق به دستان فرد می شود. در این فرایند بر روی چربی بدست آمده اقداماتی صورت می پذیرد و چربی خالص را جدا خواهند کرد. چربی که با استفاده از فرایند های مخصوص خالص شده است را به صورت لایه لایه و در مراحل مختلف به دستان تزریق می کنند. تزریق چربی به دست باید به صورت لایه لایه و در فرایندی مشخص به پوست وارد شود. نکته ای که در این جا باید به آن توجه داشت این موضوع است که چربی جذب بدن می شود و این امر نیز به مرور زمان اتفاق می افتد از این رو تزریق چربی نیز جدا از احتیاج به مراقبت داشتن باید در فواصل زمانی مشخص و با تشخیص پزشک ترمیم شود تا فرم و ظاهر دستان به قبل خود بازنگردد. ناگفته نماند که تزریق چربی همانطور که اشاره شد یکی از ایمن ترین روش ها و موثر ترین ها به شمار رفته و امروزه متقاضیان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. همانطور که در پاراگراف های بالایی به آن اشاره شد یکی از راه حل هایی که در رابطه با این سوال رایج؛ چطور دستان زیبا داشته باشیم می توان ارائه کرد تزریق چربی بوده و از طریق آن می توانید دستان جوان و زیبا داشته باشید.

 

 

تاثیر خشکی پوست دستان بر زیبایی آنها

این مورد یکی از مواردی به شمار می رود که تاثیر مستقیم بر ظاهر و زیبایی دستان فرد داشته و با توجه نداشتن به آن زیبایی دستان تحت تاثیر خواهد گرفت. چندین راه برای رفع خشکی دستان و حفظ زیبایی آنها وجود دارد یکی از این راهکار ها استفاده از کرم های مرطوب کننده می باشد. کرم های مرطوب کننده برای رفع خشکی دست شاید اولین راهکاری به شمار برود که به ذهن مخاطب می رسد. استفاده از کرم های مرطوب کننده یا به اصطلاح آبرسان به شما این امکان را خواهند داد تا بتوانید رطوبت از دست رفته پوست خود را دو مرتبه بازگردانید. استفاده از این نوع کرم ها نیز به این شکل است که مقداری از آنها را بر روی دست خود مالیده و به آرامی ماساژ می دهید و برای مدتی صبر می کنید تا کرم به صورت کامل جذب پوست شود و تاثیر خود را بگذارد.

لایه برداری پوست نیز یکی دیگر از مواردی به شمار می رود که می تواند در رفع خشکی و جوانسازی پوست دستان موثر باشد. لایه برداری پوست به شما این امکان را خواهد داد تا پوست های مرده را از بین برده و اجاز دهید تا پوست خود را بازسازی کند. لایه برداری می تواند هفته 1 یا 2 مرتبه انجام شود اما توجه داشته باشید که در صورتی که پوست التهاب دارد بهتر است اجازه دهید تا التهاب و قرمزی که وجود دارد برطرف شود و بعد از آن اقدام به لایه برداری کنید. نکته ای که در رابطه با این روش لازم است تا خدمت شما عرض کنیم این است که بعد از لایه برداری ایجاد خارش، قرمزی، التهاب و مواردی از این دست امری کاملاً عادی بوده و با مراقبت و استفاده از کرم های مرطوب کننده مناسب می توانید آنها را به صورت کامل برطرف کنید. لایه برداری در واقع امر جذب کرم های مرطوب کننده را بهتر خواهد کرد و کرم آبرسانی بهتر و راحت تر جذب پوست خواهند شد.

از موارد تاثیر گذار دیگری که در رابطه با خشکی پوست می توان به آن اشاره داشت استفاده از شوینده هایی با PH نامناسب می باشد. نحوه شستشوی دستان نیز بی تاثیر نبوده و همین امر می تواند در خشک شدن دستان موثر باشد. از عادت های غلطی که می تواند به پوست آسیب برساند شستشو با آب داغ است، آب با دمای بالا تاثیری در از بین بردن میکروب ها نخواهد داشت و تاثیری که آب ولرم یا سرد بر کیفیت شستشو دستان می گذارد با آب داغ تفاوتی چندان ندارد. از دیگر مواردی که می تواند در رابطه با این مطلب خدمت شما ارائه کنیم می توان به استفاده از صابون های مایع به جای صابون های جامد اشاره داشت. صابون های مایع به نسبت صابون های جامد PH پایین تری داشته و رعایت همین نکته که می تواند یک عادت اشتباه نیز تلقی شود در رفع خشکی دستان بی تاثیر نخواهد بود.

ماساژ

در پاسخ این سوال یعنی چطور دستان زیبا داشته باشیم می توانیم ماساژ درمانی را راه حل مناسب برای آن به شمار بیاوریم. ماساژ با بهبود بخشیدن در امر خونرسانی می تواند زیبایی در فرم و ظاهر دستان را برای فرد به همراه داشته باشد به همین منظور سعی کنید برای داشتن دستان زیبا و خوش فرم این امر را جدی بگیرید. علاوه بر مواردی که به آنها اشاره شد ماساژ درمانی می تواند علاوه بر ایجاد حس شادابی و سبک بودن از بسیاری از بیماری ها نیز جلوگیری کند و همین موضوع می تواند اهمیت و مزیت های این روش را تضمین کند. برای استفاده از این روش نیز کافیست تا از روغن های گیاهی و تکه ای پارچه استفاده کنید. ابتدا پارچه را پهن کرده و دستان خود را آغشته به روغن گیاهی کنید، سپس با ساعد و پشت دستان خود را به آرامی ماساژ دهید. این عمل را تا زمانی ادامه دهید که حرارت را در پشت دستان خود حس کنید. حرارتی که بر اثر ماساژ ایجاد خواهد شد می تواند به عمل خونرسانی کمک کرده و همانطور که اشاره کردیم این کار به عملکرد بهتر عضلات دست و فرم گرفتن آنها کمک خواهد کرد.

کرم ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب یکی دیگر از راهکار هایی به شمار می رود که می توان با کمک آن از پوست خود محافظت کنیم. بسیاری از افرادی که با سوال چطور دستان زیبا داشته باشیم رو به رو می شوند می توانند با استفاده کرم ضد آفتاب از پوست خود در برابر اشعه های مضر محافظت کنند. بدیهی است که با استفاده از این نوع کرم ها یا کرم های آبرسان از پوست محافظت و مراقبت به عمل می آید و همین عامل نیز کمک می کند تا پوست جوان و زیبا بماند. در پاراگراف های بالا به مواردی پرداختیم که می توانند به شما کمک کنند تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید. پزشک های متخصص این حوزه نیز به این مورد اشاره کردند که استفاده از کرم ضد آفتاب  می تواند از ابتلا به بیماری های مختلف پوستی نیز جلوگیری کند. همانطور که اشاره شد کرم ضد آفتاب می تواند از انواع بیماری های پوستی و بروز انواع لک ها بر روی پوست جلوگیری کند و تمامی این موارد به صورت مستقیم بر روی زیبای پوست به ویژه پوست دستان تاثیرگذار بوده و لازم است تا به آن توجه لازم را داشت.

لیزر

در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد که پوست دستان می تواند تاثیر بسزایی در جوانی و ظاهر شما داشته باشد. در واقع یکی از پارامتر هایی که از طریق آن سن فرد تخمین زده می شود ظاهر پوست دستان می باشد. با توجه به این مسائل مراقبت و محافظت از پوست دستان یکی از امور ضروری به شمار می رود که باید به صورت روزانه به آن توجه کافی را داشت. نکته دیگری که در رابطه با ظاهر پوست دستان لازم است تا خدمت شما عرض کنیم وجود لک ها در پشت دستان می باشد که می تواند ظاهری ناخوشایند را برای فرد به همراه داشته باشد و به نوعی یکی از عوامل بالا رفتن سن فرد نیز به شمار برود. از این رو بسیاری از افراد علاوه بر تزریق چربی و سایر روش هایی که می توان از طریق آن پوست را جوان و ظاهر آن را تا حد قابل توجهی بهبود بخشید، روی به استفاده از روش لیزر کردن جهت جوانسازی پوست می آورند. همانطور که اشاره شد با بالا رفتن سن و مراقبت نکردن درست و مرتب از پوست دستان ممکن است بعد از گذشت سال ها لک هایی بر روی پوست ظاهر شوند و به مرور زمان بیشتر و بیشتر شوند.

لیزر کردن یکی از روش های ظریف در عین حال موثر برای از بین بردن این آثار به شمار می رود و به همین منظور اغلب افرادی که با این مشکل رو به رو هستند جهت جوانسازی پوست دستان خود و مرتفع کردن این عارضه روی به استفاده از این روش می آورند. همانطور که اشاره شد این روش برای لکه های پیری یکی از موثر ترین راه حل های یا بهتر بگوییم روش های جوانسازی به شمار می رود. مزیت مهمی که لیزر کردن دستان به همراه دارد این مسئله است که طی آن هیچگونه آسیب برای قسمت بیرونی یا لایه خارجی پوست نداشته و همین امر نیز به شما این امکان را خواهد داد تا با خیال راحت نسبت به انجام این روش اقدام کنید. پوسته ریزی بسیار جزئی در هفته های اول رخ می دهد اما بعد از گذشت یک هفته این عارضه نیز دیگر وجود نخواهد داشت و ضمن این که تمامی آثار لک های پیری از بین خواهد رفت هیچ آسیبی نیز به پوست دستان نخواهد رسید و همین امر لیزر را به یکی از موثر ترین و بهترین روش ها برای از بین بردن لک ها و جوانسازی تبدیل کرده است. بنابراین همانطور که به دفعات به آن اشاره شد در پاسخ به این سوال؛ چطور دستان زیبا داشته باشیم می توان گفت با لیزر و تزریق چربی علاوه بر مراقبت های لازم و حیاتی دیگر، می توانید دستانی جوان و زیبا داشته باشید.

 

 

ناخن های مرتب

ناخن های مرتب یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر ظاهر دستان شما خواهد بود و به همین منظور بسیاری از خانم ها برای رسیدگی و مرتب کردن ناخن های خود و اکثراً برای کاشت و ترمیم ناخن های خود به آرایشگاه ها مراجعه می کنند. اما آیا آرایشگرانی که کار ناخن های دستان خود را به آنها می سپارید متخصص در این امر می باشند؟ خیر. بسیاری از افرادی که کارها یا بهتر بگیوییم خدماتی از این قبیل را بر عهده دارند و حتی از نظر بسیاری از افراد کار آنها نیز حرفه ای و تخصصی به شمار می رود به نکات مهم و حیاتی در این رابطه دقت نمی کنند و افراد برای انجام این دست خدمات آن به آنها مراجعه می کنند. در ادامه نکاتی در این رابطه و داشتن ناخن های مرتب به شما ارائه خواهیم داد تا با آگاهی بیشتر اقدام به مرتب کردن ناخن های خود بکنید.

یکی از کار هایی که برای داشتن ناخن های مرتب معمولاً انجام می شود بریدن کوتیکول های ناخن یا همان پوسته های اضافی است که معمولاً آنها را می برند. نکته اینجاست که کوتیکولی که بریده می شود در واقع پوسته اضافه نبوده و به نوعی محافظی در مقابل باکتری ها و قارچ ها به شمار می رود و بریدن یا از بین بردن آنها احتمال ابتلا به بیماری های قارچی یا انواع بیماری های دیگر را افزایش خواهد داد. از بین بردن یا بریدن کوتیکول می تواند  موجب قرمزی التهاب و آسیب های جدی و دائمی به بستر ناخن ها خواهد شد. لازم به ذکر است که بریدن یا فشردن کوتیکول ها به عقب بیشترین آسیب را به ناخن ها خواهد رساند و در دراز مدت ظاهری نامناسب به همراه خواهد داشت. بنابراین سعی کنید به کوتیکول ها کمترین فشار ممکن را وارد کنید و از عقب بردن یا بریدن آنها اجتناب کنید.

مسئله دیگری که در رابطه با موضوع این مقاله چطور دستان زیبا داشته باشیم لازم است خدمت شما عزیزان عرض کنیم این است که بسیاری از افراد برای داشتن دستانی زیبا دست به اقداماتی در حوزه ناخن های خود می زنند و اقدام به استفاده از سفت کننده های ناخن خواهند کرد. استفاده از این محصولات توسط هیچ پزشک متخصصی در این حوزه پیشنهاد نشده است بنابراین استفاده از این محصولات را تا جایی که امکان دارد به تعویق بیاندازید و نسبت به مصرف آنها اجتناب کنید. توجه داشته باشید ناخن ها باید به صورت طبیعی دارای انعطاف باشد و استفاده از این نوع محصولات تنها در صورت وجود مشکلاتی در رابطه با ناخن ها از قبیل شکنندگی و سستی قابل توجیه بوده به همین منظور سعی کنید بی دلیل از این محصولات استفاده نکنید چرا که ممکن است عوارضی جبران ناپذیر برای شما به همراه داشته باشد.

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب یکی از مهم ترین عواملی به شمار می رود که می تواند در زیبایی و سلامت پوست شما تاثیر می گذارد بنابراین در جواب این سوال چطور دستان زیبا داشته باشیم ، می توان گفت باید تغذیه مناسب داشت. پروتئین ها نقش اساسی در زیبایی پوست فرد دارند چرا که به تامین کلاژن که یکی از عامل های شادابی و طراوت پوست به شمار می رود کمک خواهد کرد. همانطور که اشاره شد کلاژن یکی از مهمترین عواملی به شمار می رود که می تواند از چین و چروک، شل شدن پوست جلوگیری کند و همین عامل نیز می تواند موجب شادابی و درخشانی پوست شود. تغدیه مناسب و منابع غذایی مناسبی که در این رابطه می تواند از آنها استفاده کنید عبارت اند از انواع غلات سبوس دار، انواع آجیل و خشکبار، کنجد، تخمه آفتاب گردان و … ، این موارد از منابع غنی به شمار می روند که حاوی مقادیر زیادی کلاژن هستند به همین منظور جای دادن این مواد غذایی در رژیم غذایی خود می تواند به سلامت پوست شما کمک کند.

یکی دیگر از منابع غذایی که در زمینه تغذیه مناسب می توان به آن اشاره داشت چربی های غیر اشباع می باشد. این دست از چربی ها که معمولاً روغن های گیاهی را شامل می شوند به جذب ویتامین هایی از قبیل A،D،E کمک خواهند کرد و به همین منظور چربی مورد نیاز پوست تامین می شود و این امر نیز به درخشندگی و شادابی پوست کمک خواهد کرد. روغن زیتون، سویا، ذرت و … را می توانید در کنار سالاد خود به صورت روزانه مصرف کنید و روزی 2 قاشق غذاخوری از این نوع روغن ها مناسب بوده و تاثیر خود را بر پوست شما خواهد گذاشت.

از آب نیز غافل نشوید نوشیدن 6 تا 8 لیوان آب در روز فواید بسیار مهم و ارزشمندی را برای شما به همراه خواهد داشت. یکی مزیت های مهمی که نوشیدن آب به همراه دارد تامین میزان رطوبت پوست می باشد. این امر می تواند به شما کمک کند تا پوستی شاداب و با طراوت داشته باشید. علاوه بر این موارد از دیگر مزیت هایی نوشیدن آب به همراه دارد دفع سموم از خون و بدن فرد می باشد که این مورد بی ربط به جلوگیری از بروز جوش های روی صورت نمی باشد. همانطور که اشاره شد مصرف آب کافی به پوست کمک خواهد کرد تا رطوبت لازم را داشته باشد و در صورتی که آب مورد نیاز بدن تامین نشود بدن از ذخایر خود که همان آب موجود در لایه های پوست است استفاده خواهد کرد که این مورد باعث می شود تا پوست شکننده و آسیب پذیر شود  زیبایی و جوانی سابق را نداشته باشد.

سخن آخر

در آخر باید بگوییم که برای داشتن دستانی زیبا راه حل ها و روش های مختلفی وجود دارد و از این رو می توان روش های مختلفی را امتحان کرد تا دریافت که کدام یک از روش ها برای فرد نتیجه بخش است. در مقاله چطور دستان زیبا داشته باشیم به موارد موثر و مرتبطی نظیر رفع خشکی دست، ماساژ، ناخن های مرتب، تغذیه مناسب، تزریق چربی، لیزر و استفاده از ضد آفتاب اشاره کردیم و توضیحاتی مختصر و مفید در رابطه با هرکدام از آنها خدمت شما عرض شد. نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که دستان زیبا نیازمند مراقبت و محافظت بوده و این امر نیز در دراز مدت و به صورت مرتب باید انجام شود بنابراین برای داشتن دستانی زیبا و خوشفرم مراقبت های روزانه خود را از امروز شروع کنید تا نتیجه آن را ببینید.

ادمین سایت

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 15 =