اینستاگرام مشاوره رایگان

تزریق بوتاکس

دسته بندی :پوست 29 آذر 1399 24

تزریق بوتاکس

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در زمینه تزریق بوتاکس، تزریق بوتاکس پیشانی، تزریق بوتاکس زیر بغل، تزریق بوتاکس برای میگرن، تزریق بوتاکس در کف سر، تزریق بوتاکس از چه سنی، ماندگاری بوتاکس در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر بخواهیم توضیح کوتاهی در رابطه با بوتاکس خدمت شما عزیزان عرض کنیم باید بگوییم که این ماده که نام آن سم بوتولیسم می باشد، زمانی که به نقاط مشخصی از صورت یا سر تزریق می شود قعالیت ماهیچه ها  و عضلات را در آن قسمت را کم خواهد کرد و به همین منظور چین و چروک های صورت که معمولاً در نقاط مشخصی مثل پیشانی یا دور چشم ایجاد می شود و نتیجه فعالیت بالای ماهیچه های صورت در آن قسمت می باشد به واسطه تزریق بوتاکس کاملاً رفع خواهند شد و تا حد چشمگیری کاهش پیدا خواهند کرد.

تزریق بوتاکس پیشانی

در این بخش از مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در زمینه تزریق بوتاکس پیشانی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. پیشانی یکی از اجزای صورت به حساب می آید که در نگاه اول همانند سایر اجزای صورت نظر مخاطب را جلب می کند. به همین منظور آثار چین و چروک می تواند بر سن و زیبایی فرد تاثیر داشته باشد. این چین و چروک های صورت حاصل فعالیت بالای ماهیچه های اجزایی مانند پیشانی بوده که با تزریق بوتاکس پیشانی می توان آن را به صورت کامل رفع نمود. اما تزریق بوتاکس پیشانی یا به صورت کلی تزریق بوتاکس همیشه جنبه زیبایی نداشته و در موادری نیز مصارف پزشکی دارد. به عنوان مثال تزریق بوتاکس برای میگرن می تواند تاثیر گذار باشد و تا حد قابل توجهی آن را کاهش دهد از این رو بسیاری از پزشکان در این زمینه این نوع تزریق بوتاکس را پیشنهاد می دهند، چرا که از نظر پزشکی فواید آن ثابت شده است.

نکته ای که در رابطه با تزریق بوتاکس پیشانی و به صورت کلی تزریق بوتاکس باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از مدتی تاثیرات این ماده از بین خواهد رفت که معمولاً در بازه زمانی 6 الی 12 ماهه این اتفاق می افتد. ناگفته نماند که در هر ناحیه مدت زمان ماندگاری متفاوت می باشد، که بسته به میزان فعالیت عضلات آن قسمت می باشد. به عنوان مثال تزریق بوتاکس پیشانی ممکن است 8 ماه بیشتر دوام نیاورد اما این عدد نیز به خود فرد بستگی خواهد داشت که چه میزان فعالیت در آن ناحیه از صورت خود داشته باشد.

اما توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس قابل تجدید بوده و حتی در صورتی که تجدید هم نشود هیچ نوع مشکلی برای پوست صورت فرد به همراه نخواهد داشت. بعضی از افراد بر این باورند که تزریق بوتاکس و تجدید نکردن آن می تواند زیان های غیر قابل جبرانی برای فرد به دنبال داشته باشد. این موضوع را نه می توان تایید کرد و نه تکذیب، چرا که ممکن است از مواد مناسب و افراد با تجربه جهت تزریق بوتاکس استفاده نشود و در این صورت ممکن است مشکلاتی برای فرد در این زمینه رخ دهد. اما جا دارد که به این نکته نیز اشاره داشت که در صورتی که تزریق بوتاکس پیشانی یا به صورت کلی تزریق بوتاکس درست انجام شود عوارضی که بعد از به اتمام رسیدن دوره آن برای فرد ایجاد می شود بسیار ناچیز بوده و به طور کلی مشکلی برای فرد به همراه نخواهد داشت.

 

ماندگاری بوتاکس

عوامل مختلفی بعد از تزریق بوتاکس در امر ماندگاری بوتاکس دخیل بوده که در ادامه به بخشی از آنها به صورت مختصر و مفید اشاره خواهیم داشت. همانطور که در پاراگراف های بالایی به آن پرداختیم به طور معمول بوتاکس 6 الی 12 ماه ماندگاری خواهد داشت. اما این امر به این منظور نیست که برای تمامی افراد این مدت زمان یکسان باشد. عواملی نظیر جنس پوست، عضلات، ضخامت عضله ها، نگهداری درست در برابر عوامل خارجی و ناحیه تزریق بوتاکس در ماندگاری بوتاکس تاثیر داشته از این رو نمی توان تنها نوع بوتاکس و متخصصی که عمل تزریق بوتاکس را انجام می دهد را در ماندگاری بوتاکس دخیل دانست.

جنس پوست یکی از فاکتور های مهم در رابطه با تزریق بوتاکس و ماندگاری بوتاکس محسوب می شود و عوامل دیگری نظیر ضخامت عضله ها و ماهیجه های صورت نیز در این امر بی تاثیر نمی باشند. در رابطه با ضخامت عضلات صورت باید بدانید که هر چه ضخامت بالاتر باشد تاثیر ماندگاری بوتاکس نیز کمتر خواهد شد و در صورتی که فرد تمایل به ماندگاری بیشتر داشته باشد باید مقداری بیشتری بوتاکس به ناحیه مورد نظر تزریق شود و این امر به هیچ عنوان از نظر پزشکی توصیه نمی شود. تزریق بوتاکس بیش از حد معمول می تواند تاثیرات جبران ناپذیر یا حداقل صدماتی را متوجه عضله های ناحیه مورد نظر کند، در بعضی از موارد تزریق بیش از حد معمول خطراتی نظیر فلج شدن عضله صورت و آسیب رسیدن به بافت عضله را به همراه داشته است.

تزریق بوتاکس از چه سنی

تزریق بوتاکس از چه سنی ؟ این سوال بسیاری از افرادی است که قصد تزریق بوتاکس را داشته اما در حال تحقیق کردن هستند تا بتوانند با خیالی آسوده اقدام به تزریق بوتاکس کنند. معمولاً دختران و زنان از 18 سالگی اقدام به تزریق بوتاکس به صورت پیشگرانه یا حتی درمانی خواهند کرد اما اول باید نوع عضلات صورت و به طور کلی پوست صورت خود را کامل بشناسید و بعد اقدام به تزریق بوتاکس کنید. به عنوان مثال خانم های 20 ساله به بالا با توجه به سنی که در آن قرار گرفته اند تحرکات صورتشان کمی بالا تر بوده و شاید متوجه شوند که میمیک صورتشان هنگام حرف زدن، خندیدن، تعجب کردن و … ممکن است بعث شود تا پوست صورتشان دچار چین و چروک شود. اما این نوع چین و چروک ها حاصل حرکات صورت بوده و به صورت دائم همراه شما نخواهد بود.

معمولاً خانم هایی که دچار پیری زود رس صورت شده اند که یکی از عوامل آن مصرف دخانیات به ویژه سیگار می باشد نیازمند تزریق بوتاکس خواهند بود. ناگفته نماند که آن دسته از خانم هایی که دچار آفتاب سوختگی نیز شده اند جهت بازیابی زیبایی آسیب دیده خود نیازمند تزریق بوتاکس خواهند بود. در نتیجه  در رابطه با این سوال رایج در بین خانم ها یعنی تزریق بوتاکس از چه سنی باید بگوییم که تزریق بوتاکس در سنین پایین ممکن است فرد را دچار ضعف عضلانی کند و باعث شود تا عضلات کارایی لازم را حتی بعد از یک بار تزریق و از بین رفتن اثر خود تا مدت ها نداشته باشند. عضلات افراد با سن پایین به این منظور که کمتر از افراد میانسال درگیر بوده است و مدت زمان کمتری از درگیر شدن آنها می گذرد به همین منظور بی حرکت کردن و پایین آوردن فعالیت عضلات صورت در این دسته از افراد در سن پایین می تواند بسیار خطرناک و عواقب زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد.

تزریق بوتاکس در کف سر

یکی از مزایا و امتیازاتی که تزریق بوتاکس در کف سر برای فرد به همراه خواهد داشت جلوگیری از تعریق بیش از حد می باشد. بعضی از افرادی که با تعریق بسیار بالا در ناحیه کف سر خود مواجه هستند و از این بابت ناراضی می باشند می توانند با استفاده از بوتاکس این مشکل را حل کنند. لازم به ذکر است که این روش تنها به تاییدیه متخصصین این امر رسیده است و تمامی نتایجی که در این زمینه به دست آمده است به صورت تجربی بوده است و هنوز به تایید سازمان بهداشت جهانی نرسیده است. در واقع با تزریق بوتاکس در کف سر ارتباط میان اعصاب و غده های تعریق قطع شده و همین مسئله باعث می شود تا به طور متوسط از 6 الی 12 ماه تعریق بالای کف سر فرد با کاهشی چشمگیر همراه باشد.

تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل برای افرادی که با تعریق بیش از حد مواجه هستند یکی از درمان های مناسب و مورد تایید پزشکان متخصص در این زمینه می باشد. در واقع زمانی که دکتر متخصص برای افراد تزریق بوتاکس زیر بغل را پیشنهاد می دهد که فرد با تعریق بسیار بالا در ناحیه زیر بغل همراه باشد و قرص های مخصوص در رابطه با حل این مشکل بر روی فرد تاثیر نداشته باشد. در این صورت دکتر تزریق بوتاکس زیر بغل را برای بیمار تجویز خواهد کرد. تزریق بوتاکس زیر بغل همانند تزریق بوتاکس در کف سر ارتباط بین اعصاب و غدد تعریق را قطع می کند و همین امر باعث می شود تا فرد به صورت خودکار تعریق نداشته باشد. به طور معمول زمانی که دمای بدن بالا می رود یکی از راه هایی که بدن خود را به صورت خودکار خنک می کند و دمای خود را پایین می آورد تعریق می باشد. تعریق نیز با ارتباط بین اعصاب و غدد تعریق ایجاد خواهد شد و در صورتی که این ارتباط قطع شود دیگر تعریقی در کار نخواهد بود و جلوگیری از این امر تنها با تزریق بوتاکس صورت خواهد پذیرفت.

 

 

تزریق بوتاکس برای میگرن

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد تزریق بوتاکس تنها مصارف زیبایی نداشته و جهت مصارف پزشکی نیز استفاده می شود. تزریق بوتاکس برای میگرن یکی از مصارف پزشکی تزریق بوتاکس می باشد. در ابتدا بسیاری از متخصصین بر این باور بودند که مکانیزم تزریق بوتاکس برای میگرن به این شکل است که از درگیری عضلات جلوگیری خواهد کرد و با شل کردن آنها از درد های ناشی از سردرد های مزمن جلوگیری می کند. اما بعد ها متوجه شدند که تزریق بوتاکس برای میگرن در واقع با قطع کردن سیگنال های عصبی برای شما این امکان را فراهم خواهد کرد تا سیگنال های درد از طریق اعصاب با توجه به قطع بودن ارتباط اعصاب از آن نقطه مشخص  به نخاع نرسد و باعث شود تا فرد درد بسیار کمتری حس کند.

سخن آخر

در پایان لازم است بگوییم که تزریق بوتاکس خطرناک همراه با عوارض زیان آور نیست اما نکاتی را باید در رابطه با آن بدانید و رعایت کنید. در این مقاله سعی کردیم تا آنچه که در این رابطه باید بدانید را خدمتتان ارائه دهیم. در این مقاله به تزریق بوتاکس در سنین پایین اشاره کردیم و خدمت شما اطلاعاتی را در این زمینه عرض کردیم. تزریق بوتاکس پیشانی، تزریق بوتاکس زیر بغل، تزریق بوتاکس برای میگرن، تزریق بوتاکس در کف سر، تزریق بوتاکس از چه سنی، ماندگاری بوتاکس مسائل و موضوعاتی بود که در این مقاله به آن اشاره شد و توضیحاتی مفید و کوتاه در رابطه با آنها خدمت شما عزیزان ارائه شد.

ادمین سایت

مقالات مرتبط

    لینک کوتاه: