محصولات مدیلن

برند و محصولات مدیلن یکی از با سابقه‌ترین تولیدات بهداشتی و آرایشی کشور محسوب میشود. تقریبا اغلب هموطنان یکی از محصولات این برند را در طول زندگی خود مورد استفاده قرار داده و یا مصرف میکند. نگاهی گذرا به محصولات برند مدیلن، حاکی از آینده نگری مدیران، متخصصان و کارشناسان این لابراتوار تولیدی معتبر و صاحب نام جهت رفع نیازهای هموطنان و استقلال کشور است. طی سالهای اخیر تنوع اقلام تولیدی مدیلن و توجه به سبد محصولات مورد نیاز هموطنان بویژه بیماران پوست و مو با این دیدگاه که محصولی بومی و با هدف رفع مشکلات یا نیازهای افراد در اختیار قرار گیرد، کمک شایانی به توسعه برنامه ها وچشم انداز آتی لابراتوار بهداشتی آرایشی گل افشان آرایش نموده است.


سوالات متداول محصولات مدیلن

جواب: بله- بعلت ترکیبات لیپیدی سبک، براحتی زیر مواد آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد و مرطوب کننده خوبی جهت استفاده در پوست هایی می باشد که تمایل به آرایش نیز دارند

جواب: با نظر پزشک مربوطه در کودکان بالای 6 سال می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما باید خاطر نشان کرد که این کرم یک لایه بردار نیز محسوب می شود در نتیجه حتما باید در موارد خشکی های شدید پوست استفاده گردد و استفاده این کرم در پوست صورت هم باید با اطلاع از لایه برداری این کرم انجام شود.

جواب: منع مصرف ندارد. اما در تمامی موارد در زنان باردار تا سه ماهه اول بارداری با توجه به اهمیت این دوره (دوره ارگانوژنز) توصیه به استفاده از هیچ ترکیب لایه بردار و روشن کننده نمی گردد.

جواب: منع مصرف ندارد اما اگر در ناحیه صورت مورد استفاده قرار گیرد در افراد دارای پوست حساس باید مراقب ایجاد اریتم (قرمزی) باشیم.

جواب: خیر- ضدآفتاب های مدیلن حاوی فیلتر های فیزیکی و شیمیایی هستند. قدرت حفاظتی بالایی دارند اما به علت وجود ترکیبات شیمیایی، مصرف آنها در کودکان و زنان باردار و افرادی که دارای پوست حساس به ضدآفتاب های شیمیایی هستند توصیه نمی شود.

جواب: منع مصرف ندارد. اما به علت اینکه پوست این افراد حساس است، امکان ایجاد حساسیت به ضدآفتاب ها دارای فیلتر شیمیایی در این افراد بالاست. اگرچه با توجه به اینکه مطالعات اندکی بر روی تاثیر ضد آفتاب ها با فیلتر شیمیایی بر روی زنان باردار انجام شده، در حقیقت نمی توان قضاوت درستی در ارتباط با تاثیر منفی این دسته از ضدآفتاب ها به جنین در حال رشد دانست. به همین دلیل اکثر پزشکان از مصرف این مواد در زنان باردار خودداری می نمایند که با توجه به یافته های ذکر شده امری منطقی به نظرمی رسد.

جواب: توصیه نمی شود. اصولا پس از لیزرتراپی و تاتو، توصیه می شود از ضدآفتاب های کاملاً بیرنگ(بدون ترکیبات رنگی) و حتی المقدور فیزیکی استفاده شود.

جواب: خیر- استفاده از این کرم در روز توصیه می شود. این کرم دور چشم از محدود کرم های دورچشم موجود در بازار است که دارای ضدآفتاب فیزیکی برای محافظت پوست اطراف دورچشم در برابر نور خورشید می باشد.

جواب: در کودکان زیر 6 سال توصیه نمی شود و در سنین بالاتر با نظر پزشک مربوطه مورد استفاده قرارمی گیرد. در زنان باردار منع مصرف ندارد.

جواب: خیر- این کرم در زنان باردار و یا کودکان منع مصرف ندارد.

جواب: بله- باتوجه به نوع ترکیبات مورد استفاده در این کرم و همچنین قدرت بالای این ترکیبات در رطوبت رسانی و ترمیم کنندگی استفاده از آن به عنوان مرطوب کننده و یا ترمیم کننده نیز توصیه می شود.

جواب: استفاده از آن بلامانع است. اما توصیه می شود به جای آن، از کرم دورچشم لامینین به عنوان لیفت و ضدچروک دور چشم استفاده گردد. اشک ریزش که پس از استفاده ازکرم ضد چروک ماتریکسیل در ناحیه دورچشم، بیانگر حساسیت به این ماده است و باید از مصرف مجدد آن خودداری نمایید.

جواب: در زخم هایی که ترشحات بسیار فراوان دارد (زخم مرطوب) استفاده از هیچ ترکیب موضعی پیشنهاد نمی شود.

جواب: بله- کرم ترمیم کننده مدیلن به علت نوع ترکیبات به کار رفته در آن، اصولا برای استعمال خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

جواب: خیر- کرم ترمیم کننده مدیلن خاصیت فیبرولیتیک نداشته و فقط برای تسریع فرایند ترمیم در زخم های پوستی توصیه می گردد.

جواب: با توجه به نقش پوششی ( Barrier ) این کرم، می توان از آن در زخم های ناشی از پوشک کودکان نیز استفاده نمود.

جواب: بله- برای افراد دیابتی دارای زخم های باز در پوست و یا افرادی که دچار زخم بستر شده اند توصیه می شود.

جواب: اصولا با نظر و نظارت پزشک، اگرشخص بتواند به درستی پانسمان خود را باز و بسته کند مشکلی در استفاده وجود ندارد.

جواب: خیر – به علت واکنش های التهابی که ممکن است ایجاد شود، اکیدا توصیه می شود کرم روشن کننده هیدروکینون در شب به هنگام خاموشی استفاده شود. باید صبح ناحیه مورد استفاده شسته و حتی المقدور کرم ضدآفتاب در طول روز استفاده شود.

جواب: بله – با توجه به اینکه ترکیبات ایزوترتینوئین پوست را بسیار حساس و مستعد التهاب می نمایند،استفاده از ترکیبات لایه بردار و روشن کننده می تواند منجر به ایجاد زخم های پوستی عمیق و ایجاد اسکاربعد ازآن شود.

جواب: توصیه می شود لایه بردار 15 درصد مدیلن شب ها استفاده شود اما در صورت استفاده روزانه باید کمتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفت و استفاده و تمدید از ضدآفتاب نباید فراموش گردد.

جواب: با نظر پزشک مربوطه منع مصرف ندارد، ولی استفاده از آن در سه ماهه اول بارداری توصیه نمی شود.

جواب: استفاده از شامپو ضد شوره مدیلن در طولانی مدت می تواند باعث خشکی موها و پوست سر شود در نتیجه بعنوان شامپو روزانه توصیه نمی شود. اما اگر کسی با مصرف روزانه آن مشکلی نداشته باشد در طول درمان می تواند روزانه مورد استفاده قرار دهد و با ایجاد بهبودی آرام آرام روزهای مورد استفاده را کم کند.

جواب: مصرف این لوسیون بدن مدیلن در زنان باردار منع ندارد و با اینکه در کودکان نیز منعی وجود ندارد اما پیشنهاد می شود در کودکان زیر 6 سال از کرم اوره اوسرین 3% ثمین جهت خشکی های پوست استفاده شود.

جواب: استفاده از این پن های درماتولوژیک پوست چرب و خشک برای شستشوی دست، صورت و بدن پیشنهاد می شود.

جواب: بهتر است فردی که از این محصولات جهت شستشوی دست، صورت و بدن خود استفاده می کند، ترکیبات شوینده قبلی را کنار گذاشته و از این محصولات به عنوان شوینده روزانه خود استفاده نماید.

جواب: بله- این پن ها مانند صابون ها خاصیت شویندگی داشته و استفاده از آنها در موارد گفته شده منعی ندارد و از طرفی باعث لطافت پوست نیز خواهد شد.

جواب: خیر- با توجه به درصد های متفاوت سورفاکتانت ها در این دو نوع پن، بهتر است هر محصول در پوست مخصوص به خود استفاده شود.

جواب: به علت استفاده از ترکیبات کرم دار 30 درصد در این محصول، می تواند در طولانی مدت باعث ایجاد کومدون )جوش سرسیاه یا سر سفید( گردد. توصیه اینکه به مدت طولانی استفاده نشود.

جواب: بله – منع مصرف ندارد. در این ترکیب از مواد تراتوژن استفاده نشده است، ولی به عنوان یک قاعده کلی، بهتر است در طول بارداری از ترکیبات لایه بردار و روشن کننده استفاده نشود.

جواب: با توجه به ترکیبات بکار رفته در این محصول هیچ ماده موثره ای که با نور خورشید اثر متقابل داشته باشد در آن بکار نرفته و منع مصرف ندارد. برخی انواع محصولات ویتامین C موجود در بازار به علت برخی ترکیبات و مواد مانند رتینول که در آنها استفاده شده، طی روز منع مصرف دارند.

جواب: البته در این کرم از ترکیبات سلیکونی بسیار سبک استفاده شده اما به علت ذات مرطوب کنندگی قوی این کرم، ممکن است برای برخی پوست های حساس و چرب، خاصیت کومدوژنیک داشته باشد.

جواب: بله- البته گاهی بلافاصله پس از درمان با لیزر ممکن است کمی قرمزی در موضع ایجاد کند در نتیجه توصیه می شود که با نظر پزشک یک یا دو روز پس از مصرف ترمیم کننده ها و زینکا کساید نسبت به مصرف کرم ویتامین C اقدام شود. شایان ذکر است پس از لیزر استفاده از سرم ویتامین C بیشتر توصیه می شود.

جواب: بله- با این توضیح که در پوست های بسیار چرب و حساس می تواند کومدوژنیک باشد.

جواب: منع مصرف ندارد، اما در صورت بروز حساسیت از قبیل اشک ریزش باید مصرف آن قطع شود.

جواب: خیر- به علت ترکیب رتینول موجود در آن توصیه نمی شود.

جواب: در زنان باردار توصیه نمی شود مگر با نظر پزشک (در کل با توجه به ترکیب رتینول به کار برده شده در آن توصیه نمی شود). در کودکان زیر 6 سال توصیه نمی شود ولی در کودکان بالای 6 سال با نظر پزشک منع مصرف ندارد.

جواب: منع مصرف ندارد اما در صورت بروز حساسیت از قبیل اشک ریزش مصرف آن باید قطع شود. فوم های پوست خشک و چرب مدیلن

جواب: اشکالی ندارد و در صورت استفاده به افزایش لطافت پوست دست و همچنین حفظ رطوبت آن کمک خواهد کرد.