اینستاگرام مشاوره رایگان

با استفاده از محلول تقویت مو ماینوکسیدیل؛ موهای خود را پرپشت و زیبا کنید

دسته بندی :مو 26 مهر 1399 80

با استفاده از محلول تقویت مو ماینوکسیدیل؛ موهای خود را پرپشت و زیبا کنید

مردها به دلیل الگوی طاسی مردانه، بیشتر از زنان در معرض ریزش مو هستند اما نازک شدن و ریزش مو در زنان، متداول و هم چنین ناراحت کننده است. ممکن است دلایلش موقتی باشد.مانند:کمبود یک ویتامین. یا پیچیده تر، مانند مشکلی اساسی در سلامتی بدن باشد. در اکثر شرایط راه های زیادی برای درمان ریزش موی هم زنان و هم مردان وجود دارد اما همه چیز به دلیل آن بستگی دارد. که به تعدادی از این دلایل اشاره میکنیم .

الگوی طاسی در مردان سبب ریزش مو می شود

حدود 2 نفر از هر 3 مرد، تا سن 60 سالگی تجربه ی ریزش مو دارند، و اکثر اوقات این امر به دلیل الگوی طاسی آنها است. این نوع از ریزش مو که توسط ترکیب ژن ها و هورمون های جنسی مردانه ایجاد می شود، معمولاً یک الگوی کلاسیک را دنبال می کند ،که مو از ریشه ها ناپدید می شود و باعث ایجاد خط  ام   شکل می شود..

چه باید کرد؟ محلولهای متداولی مانند محلول تقویت مو ماینوکسیدیل و داروهای خوراکی مانند فیناستراید، وجود دارند که می توانند ریزش مو را کاهش داده و حتی باعث رشد دوباره ی مو شوند؛ .

تاثیرات وراثت در ریزش مو

الگوی ریزش مو در زنان، به نام آندروژنیک آلوپسیا، همان نسخه ی زنانه ی الگوی ریزش مو مردان است ، اگر از خانواده ای هستید که زنان در سن خاصی شروع به از دست دادن مو نمودند، احتمالاً بیشتر در معرض هستید. زنان، برخلاف مردان دچار عقب رفتگی خط مو نمی شوند، در عوض فرقشان بازتر و موها شان به وضوح نازکتر می شود.

چه باید کرد؟

درست مانند مردان، زنان نیز ممکن است از محلول تقویت مو ماینوکسیدیل جهت کمک به رشد مو و درمان ریزش ها؛ بهره ببرند.

 

تغییرات هورمونهای زنانه در زمان بارداری 

همانطور که تغییرات هورمون های بارداری می تواند باعث ریزش مو شود، تغییر دادن یا کنار گذاشتن قرص های ضد بارداری نیز می توانند باعث این امر شوند. تغییرات در تعادل هورمونی که در زمان یائسگی اتفاق می افتد نیز ،ممکن است دارای نتیجه ی یکسان باشد.

چه باید کرد؟

اگر نسخه ی جدید مشکل است، با پزشکتان در مورد انواع دیگر قرص های ضد بارداری صحبت نمایید. متوقف نمودن قرص های ضد بارداری نیز برخی اوقات می تواند باعث ریزش موقتی مو شود.

 

ریزش مو به علت کم خونی

تقریبا از هر 10 زن مابین 20 تا 49 سال، یک زن به دلیل کمبود آهن (متداول ترین نوع کم خونی) مبتلا به کم خونی است، که به سادگی یکی از دلایل ریزش مو می باشد ؛ برای اطمینان خاطر از ابتلا به این نوع از کم خونی، باید آزمایش خون انجام دهید.

چه باید کرد؟

یک مکمل آهن ساده می تواند مشکل را برطرف نماید ؛ علاوه بر ریزش مو، دیگر علائم کم خونی عبارتند از؛ خستگی، سردرد، سرگیجه، رنگ پریدگی و سردی دست ها و پاها.

 

کاهش وزنشدید از علت های ریزش مو

کاهش وزن شدید هم یک نوع ضربه ی جسمی است که می تواند به کم پشتی مو منجر شود.حتی اگر کاهش وزن در نهایت برای تان خوب باشد، این امر ممکن است اتفاق بیفتد. ممکن است که خود کاهش وزن بدنتان را تحت فشار قرار دهد، یا تغذیه ی نا درست باعث کمبود ویتامین و مواد معدنی شود. ریزش مو در کنار کاهش قابل توجه وزن نیز ممکن است حاصل اختلال خوراکی مانند بی اشتهایی و یا پرخوری باشد.

چه باید کرد؟

کاهش سریع وزن باعث غافلگیر کردن سیستم می شود و به مدت 6 ماه ریزش مو خواهید داشت، سپس برطرف می شود. در این زمان نیز استفاده از محلول تقویت مو ماینوکسیدیل ، یا محلول رشد و تقویت مو لامینین برای کمک به رشد مجدد موها استفاده کرد .

 

تاثیر شیمی درمانی بر ریزش مو

بعضی از داروهایی که برای مبارزه با سرطان مورد استفاده قرار می گیرند، متاسفانه باعث ریزش مو می شوند. شیمی درمانی مانند بمب اتمی است. سلول هایی که به سرعت در حال رشد هستند را از بین می برد. سلول های با رشد سریع، مانند سلول های سرطانی و سلول های مو.»

چه باید کرد؟

هنگامی که شیمی درمانی متوقف شد، مو دوباره رشد می کند، با اینکه معمولا با بافت جدید مثلا فر یا با یک رنگ دیگر رشد می کند.محققان در حال مطالعه بر روی درمان هدفمند دیگری برای سرطان می گردند، که این امر و عواقب دیگر را کنار بگذارد.

در این زمان نیز استفاده از  محلول تقویت مو ماینوکسیدیل  ، یا محلول رشد و تقویت مو لامینین تاثیر چشمگیری دارد .

 

استفاده بیش از حد از ابزار ارایشی و مواد شیمیایی

 

مدل دادن ارایش مو می تواند طی سالیان باعث ریزش مو شود ؛ مثال های مدل دادن غیر معمول شامل بافت های محکم، ویو یا بابلیس کردن، مواد شیمیایی ، لخت کردن مو، از آنجایی که این کارها بر ریشه ی مو تاثیر می گذارند، ممکن است موهایتان دیگر رشد نکند.

خوب چه باید کرد؟

علاوه بر اجتناب از زیاده روی در استفاده از این مواد توصیه میشود ، پس از هر بار شستشو استفاده از نرم کننده، خشک کردن مو با هوای طبیعی، محدود کردن میزان استفاده از بابلیس یا اتوی مو (فقط یک بار در هفته را توصیه میشود) و استفاده از محلول رشد وتقویت مولامینین یا محلول تقویت مو ماینوکسیدیل   .

 

افزایش سن

دیدن ریزش یا کم پشت شدن مو در سنین 50 یا 60 سالگی در زنان اصلا چیز عجیبی نیست. متخصصان مطمئن نیستند چرا این اتفاق می افتد

چه باید کرد؟

. در این مورد نیز استفاده از محلول رشد وتقویت مولامینین یا محلول تقویت مو ماینوکسیدیل   میتواند موثر باشد.

بعضی متخصصان این روش درمان را توصیه نمیکنند . که این امر زنان را به جایگزین هایی مانند روسری، کلاه گیس، اکستنشن و مدل های مویی که روی نقاط خالی را می پوشانند، تشویق میکند . .

 

معرفی ماینوکسیدیل

اگر دچار ریزش مو هستید؛ استفاده از محلول تقویت مو ماینوکسیدیل گزینه مناسبی برای شما می‌باشد. این محلول برای موهای ضعیف کاربرد دارد. به‌طوریکه اگر می‌خواهید به نتیجه مطلوب برسید نباید میانه راه جا بزنید و تا رسیدن به نتیجه دلخواه به راه خود ادامه دهید. گاهی ممکن است برخی محلول‌ها در شروع استفاده و هفته های اول؛ باعث ریزش بیشتر موی سر شوند. اما به مرور موی جدید بیرون می‌آید و شروع به رشد مجدد می‌کند.

این محلول فقط مخصوص بانوان نیست. حتی آقایان می‌توانند برای رشد سبیل و ریش خود از این محلول استفاده کنند. اگر افراد جوانی که موهای نازکی دارند؛ از این محلول استفاده کنند خیلی زودتر از افراد میانسال به نتیجه دلخواه خود می‌رسند. محققان بر این باورند که این محلول توانایی رویش مو بر سر افرادی که به طور ارثی دچار طاسی سر شده‌اند را دارد و می‌تواند مشکل آنها را حل کند.

این محلول باعث رویش موی جدید و ضخیم می‌شود و گاهی ممکن است رویش مو مانند موی قدیمی فرد باشد و تفاوت زیادی با آن نداشته باشد. رشد مو با استفاده از این محلول بسیار فعال می‌شود به‌طوریکه در طولانی مدت موهای نازک را بلندتر می‌کند.

 

کارایی محلول تقویت مو ماینوکسیدیل

این محلول به عنوان یک محلول ضد ریزش مو می‌باشد و افراد زیادی از این محلول استفاده می‌کنند. محلول تقویت مو ماینوکسیدیل با کارایی بالا و زیادی که دارد توانسته مشکلات بسیاری از افراد را حل کند. دو نوع ماینوکسیدیل در بازار وجود دارد.

نوع خوراکی آن برای افرادی که دارای فشار خون بالا هستند مفید می‌باشد. اما نوع ماینوکسیدیل آن مخصوص افرادی است که از ریزش مو رنج می‌برند. کسانی که برای بیماری سرطان؛ شیمی درمانی می‌شوند؛ برای درمان طاسی می‌توانید از این محلول استفاده کنند. اگر فردی دارای بیماری خاصی می‌باشد و دارو مصرف میکند؛ قبل از استفاده از این محلول باید با پزشک خود مشورت کند. اگر می‌خواهید پیاز مویتان از استحکام زیادی برخوردار باشد و از نازک شدن و ریزش زودرس جلوگیری شود؛

محلول مو ماینوکسیدیل کافیین لامینین و محلول رشد و تقویت مو لامنین بهترین و با کیفیت ترین گزینه برای شما می‌باشد. محلول تقویت مو لامنین یک محلول گیاهی می‌باشد که رزماری؛ بابونه؛ دم اسب و گزنه گیاهان موجود در آن می‌باشند. این محلول باعث شادابی و حفظ سلامت مو می‌شود. از نازک شدن مو و ریزش آن جلوگیری می‌کند. مناسب برای آقایان و خانم‌ها می‌باشد و محدودیتی ندارد. قیمت این محلول بسیار مناسب است و شما می‌توانید بدون نسخه پزشک از داروخانه تهیه کنید.

 

ادمین سایت

مقالات مرتبط

    لینک کوتاه: