اینستاگرام مشاوره رایگان

کمپلکس کافئین در تابستان به داد موهایتان می‌رسد

دسته بندی :مو 5 تیر 1398 29

تحقیقات نشان می‌دهد که ریزش مو در فصل تابستان نسبت به‌ دیگر فصول بیشتر است. متخصصان پوست و مو بر این باور هستند که فولیکول مو که در طول سال وظیفه تولید مو را بر عهده دارد در فصل گرما قدرت عمل چندانی ندارد و همین موضوع می‌تواند منجر به افزایش ریزش مو شود.‌ از سوی دیگر، گرما سبب فعال‌شدن‌ برخی از هورمون‌های بدن مانند تستسترون می‌شود که خود عامل اصلی ریزش ارثی موی سر است. علاوه‌بر آنچه که در گذشته، قرارگرفتن بیش از اندازه در معرض اشعه یووی می‌تواند به موها آسیب جدی وارد کند. بدین صورت که، رطوبت مو به مرور کم می‌شود و کوتیکول مو کم کم از بین می‌رود و خشکی، شکنندگی و آسیب‌دیدگی موها را در پی دارد. به همه این موارد چرب‌شدن پوست سر و بسته‌شدن منافذ آب‌رسان به ریشه مو در اثر تعرق تابستانه نیز باید اضافه شود.

 

دکتر مجتبی امیری متخصص پوست و مو توصیه می‌کند که در فصل گرما از شامپوها و محلول‌هایی که این تاثیرات را کم می‌کنند استفاده کنید و لیکویید دارای کمپلکس کافئین می‌تواند راه حل مناسبی برای محافظت از موها درفصل تابستان باشد.‌ زیرا که این دسته ازمحصولات درمانی علاوه بر رساندن کمپلکس کافئین به فولیکول‌ها و بی‌اثرکردن فرآیند مخرب تستسترون بر روی موها، با عصاره نعنای موجود در خود می‌تواند سبب خنک‌شدن پوست سر شود و با آب‌رسانی به لایه‌های زیرین، شادابی و طراوت را در فصل تابستان به پوست سر بازگرداند.

 

ریزش ارثی موی سر از شایع‌ترین دلایل ریزش موی آقایان است که دلیل آن هم ترشح بیش از حد هورمن تستسترون در آن‌هاست که اتفاقا در فصل تابستان به دلیل گرما افزایش می‌یابد. از این رو کمپلکس کافئین می‌تواند عامل بازدارنده‌ای برای ریزش ارثی تشدید‌شده در فصل تابستان باشد.
بد نیست بدانید طبق تحقیقات انجام‌شده افزایش میزان موهای از دست رفته در تابستان اغلب موجب نگرانی و افزایش مراجعه به پزشک و گاهی صرف هزینه‌های بسیار برای درمان می‌شود در صورتی که باید همواره توجه داشت این موضوع امری است کاملاً طبیعی که درچرخه زیست انسان اتفاق می‌افتد.
هرچند برای این مسأله راه‌حل قطعی وجود ندارد و هر چه انجام دهیم باز هم در فصول گرم ریزش مونسبت به‌ دیگر فصول افزایش می‌یابد و با میزان بیشتری موی از دست رفته روبه‌رو می‌شویم؛ اما برای کاهش این روند باید تا حد ممکن با استفاده از محصولات مناسب از مو محافظت کرد.

factor

مقالات مرتبط

    لینک کوتاه: