اینستاگرام مشاوره رایگان

فاصله تبلیغات و واقعیت

دسته بندی :مو 4 اسفند 1397 173

موهای مژه و ابرو برعکس موهای سر که 75 تا 90 درصد در فاز رشد کاتاژن هستند، اکثراً در حال خفته یا تلوژن به سر می برند، یعنی فاز رشدنکردن. این حالت خفته شامل 50 درصد موهای مژه و ابرو می شود. همین امر باعث می شود هر نوع دستکاری روی آنها باعث افتادن و کنده شدنشان شود، چون چسبندگی این موها به پوست بسیار سست است و حتی مالش آنها باعث ریزش بیش از نیمی از این موها می شود. در اکستنشن مژه یا ابرو هم همین حالت ایجاد می شود، البته ریزش مو تنها یکی از خطرات این امر است. چون عفونت های مختلف در داخل چشم و بروز التهاب ملتحمه نیز متوجه طرفداران اکستنشن می شود، همچنین ترشح و اشک ریزش در اوایل صبحو همچنین بروز تروما در خود قرنیه هم در انتظار این افراد است.

 

دوام این مژه ها چقدر است؟

عموماً این مژه ها به مدت 3 تا 4 هفته از زمان کاشت باقی می مانند. البته این مدت به نوع مژه های طبیعی شما و سرعت رشد آنها بستگی دارد. البته طبق وعده و وعیدهای مسئولان آرایشگاه ها یک برنامه نگهداری  منظم، هر 2 تا 3 هفته یکبار می تواند مدت دوام این مژه ها را به 8  تا 12 هفته افزایش دهد.

آیا این مژه ها برای تعطیلات و مسافرت مناسب است؟

در تبلیغات می گویندهنگام کاشت مژه می تواند بدون هیچ گونه نگرانی شنا و حمام بروید. این مژه ها در کنار استخر و اطراف دریا جلوه زیبایی به چشمان شما می دهند. چشم های شما همیشه ریمل زده دیده می شوند. در حالیکه به عقیده متخصصان چشم و پوست، چشم شما با وجود این مژه ها حین مسافرت به دلیل آب و هوای متفاوت و قرار گرفتن در معرض انواع میکروبهای حین سفر بیشتر در معرض جذب آلودگی های مختلف است.

برنامه نگهداری به چه صورت است؟

بیشتر خانم ها دوست دارند مژه ها را بصورت دائمی داشته باشند.  این هدف با مراجعه به آرایشگاه و ترمیم مژه هایی که به مرور زمان مطابق با چرخه ریزش و رشد مژه طبیعی هر فرد ریخته اند، هر 2 هفته یکبار تامین می شود. اما متخصصان تاکید کرده اند تکرار جلسات ترمیم در دراز مدت منجر به ریزش کامل مژه ها خواهد شد.

 

 

اکستنشن مژه به چه صورت است؟

اکستنشن را با تارهایی از ترکیبات مصنوعی از جنس مو می سازند و میان مژگان قرار می دهند. به هر یک از چشم های شما می توان مژگان مصنوعی چسباند.

اکستنشن را با کاشت مژه اشتباه نگیرید!

بدترین تصور که بسیار شایع است و در ذهن خیلی از طرفداران اکستنشن مژه هم اینطور جا افتاده است که این روش به داشتن مژه های دائمی و مادام العمر کمک می کند، در حالیکه فقط با کاشت مژه آن هم توسط یک تیم جراح است که می توان مژه های دائمی داشت آن هم نه در همه افراد. در ضمن به عقیده متخصصان پیوند مژه بسیار مشکل و پردردسر است، چون نزدیک چشم و بسیار حساس است. پلک مرتب حرکت میکند و در ضمن موهای مژه فرم خاصی دارد که موجب می شود از هر جای سر که مو برداشته می شود به طور کامل با مژه هماهنگ نشود.

factor

مقالات مرتبط

    لینک کوتاه: